Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

До числа переможців World Press Photo-2024 потрапили знімки катастрофи після підриву Каховської ГЕС

До числа переможців World Press Photo-2024 потрапили знімки катастрофи після підриву Каховської ГЕС
Фото: worldpressphoto.org

Журі конкурсу World Press Photo-2024 оголосили регіональних переможців. У європейському регіоні відзначили фотографії українки Юлії Кочетової, а також знімки Йоганни-Марії Фріц, зроблені після зруйнування росіянами Каховської ГЕС. Про це йдеться на офіційній сторінці конкурсу.

Організатори конкурсу зазначають, що переможців обрали з понад 61 000 заявок, і ці роботи є "потужними, сміливими та відважними прикладами фотожурналістики та документальної фотографії з усього світу, що свідчать про події, які вплинули на формування світу минулого року". До числа найкращих журі внесло проєкт Юлії Кочетової War Is Personal ("Війна — це особисте").

- У той час як ЗМІ інформують свою аудиторію через статистику та мапи, а міжнародна увага прикута до іншого, фотограф створила сайт, який поєднує фотожурналістику з особистим документальним стилем щоденника, щоб показати світові, як це - жити з війною як повсякденною реальністю, - йдеться у резюме журі..

Також журі відзначило фотографію Йоганни-Марії Фріц "Каховська гребля: Повінь у зоні бойових дій" (Kakhovka Dam: Flood on a War Zone). Вони зазначили, що "підхід фотографії розкриває людський вплив мілітаризації на довкілля". На думку журі, проєкт спонукає глядачів замислитись над питаннями використання ландшафту з метою озброєння та техногенних катастроф, а також привертає увагу до війни в Україні.

Наслідки руйнування ГЕС. Фото: worldpressphoto.org

Наслідки руйнування ГЕС. Фото: worldpressphoto.org

  • Юлія Кочетова — українська фотожурналістка, яка висвітлювала окупацію Криму та війну на Донбасі з 2014 року. Її роботи публікували такі міжнародні медіа, як BBC Online, The Guardian, The Telegraph, The Huffington Post, The National Geographic та інші. З лютого 2022 року активно висвітлює наслідки війни.
  • Йоганна-Марія Фріц – фотограф, яка знімає репортажі в Україні та на Сході. Вона зосереджується на зйомці життя знедолених груп, особливо жінок і тих, хто перебуває у зонах конфлікту.